Dom weselny Szczecinek List motywacyjny
04

Wrzesień

2 lata ago

List motywacyjny

List motywacyjny
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

Gdy ubiegamy się o pracę, początkową sprawą, którą trzeba się zająć, będzie wykonanie swojego CV a także listu motywacyjnego.

Gdy ubiegamy się o pracę, początkową sprawą, którą powinniśmy się zainteresować, jest wykonanie CV tudzież listu motywacyjnego. Mimo swych niewielkich rozmiarów – na ogół zajmują mniej niż jedna strona – te papiery mają olbrzymi wpływ na możliwość uzyskania pracy. Od nich głównie to zależy, czy zdecyduje się pracodawca zaprosić ciebie na rozmowę kwalifikacyjną.

CV to w pełnej nazwie curriculum vitae. A to oznacza po polsku życiorys. Zawarte są w nim najważniejsze informacje o naszym życiu umieszczane podług pewnej struktury. Zamieszczone tam są różne informacje: dane personalne, przebieg pracy zawodowej, osobiste preferencje, doświadczenia w pracy. Curriculum Vitae pisać można według kilku układów: układu chronologicznego, układu celowego, układu funkcjonalnego. Dziś łatwo odnaleźć liczne wzory cv, na przykład: w internecie.

Natomiast list motywacyjny jest (najczęściej, chociaż nie zawsze) niezbędnym podaniem o pracę. Pisze się takie podania również o awans czy podwyżkę. Taki list także może być określony jako list intencyjny. List motywacyjny na ogół jest wymagany (obok CV). List motywacyjny powinien być napisany wedle układu, najczęściej takiego: nagłówek, wstęp, rozwinięcie, zakończenie.

Pisząc CV bądź list motywacyjny trzeba koniecznie pilnować schludności ich wykonania. Nie ma miejsca na pomyłki. W innym razie praktycznie nie mamy szans na zatrudnienie.

Pozostałe wpisy o nieruchomościach:

Tag:
admin Administrator