Pensjonat szczecinek Nieruchomości – przyszłe perspektywy
28

Luty

5 lat ago

Nieruchomości – przyszłe perspektywy

Nieruchomości – przyszłe perspektywy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bürogebäude -- modernes Gebäude und BäumePo kilku latach od bumu gospodarczego, jaki nawiedził Polskę, a zakończył w dużej mierze, zdecydowaną podwyżką kursu waluty szwajcarskiej, jak właściwie dziś przedstawia się rynek nieruchomości?

Wiadomo na pewno, że banki nie udzielają już aż tak ryzykownych kredytów, jak przed kilku laty, wymagają wkładu własnego i trochę bardziej krytycznie postrzegają zdolności kredytowe potencjalnych klientów, więc to jest istotnym czynnikiem na spadek popytu.
Innym elementem, który może mieć istotny wpływ na spadek zainteresowania własnym lokum, jest stopniowe wycofywanie się rządu z programu wspierającego młode rodziny w zakupie mieszkania. Dodatkowym argumentem, który może powstrzymać przed zakupem mieszkania, jest program rządu dotyczący mieszkalnictwa komunalnego.
Podsumowując. Rynek budownictwa mieszkaniowego wyhamował i tym samym spowodował spadek cen, które były w większości nieadekwatne do realnej wartości mieszkania. Do łask wróciły lokale z rynku wtórnego, które są nieporównywalnie tańsze i tym samym łatwiejsze do spłacenia.

Pozostałe wpisy o nieruchomościach:

Tag:
admin Administrator

1 comment
Comments are closed.