Pensjonat szczecinek Ogrodzenia panelowe Warszawa
15

Wrzesień

3 lata ago

Ogrodzenia panelowe Warszawa

Ogrodzenia panelowe Warszawa
1 vote, 8.00 avg. rating (79% score)

W biurze projektowym

Wizyta w biurze architektonicznym to bardzo ciekawa przygoda. W ostatnich latach byłem częstym gościem w biurze jednej z firm projektowych, która zdaje się w swojej siedzibie miała zamontowane ogrodzenia panelowe Warszawa jest mi dalekim miastem, więc było to nieco bliżej południowej granicy.
Było to związane z moimi remontami, które — jak się okazało — wykraczają poza ramy zwykłego remontu. A skoro wykraczają, to trzeba ten fakt zgłosić do urzędu miasta, przedstawiając w nim projekt tej przebudowy, rozbudowy lub nadbudowy, zanim się rozpoczną prace remontowe.
Tak więc zaczęła się nasza współpraca, mająca na celu utworzenie spójnego projektu, który zgadzałby się z moimi pomysłami, a równocześnie też ze sztuka budowlaną. Nie było to takie proste. Najpierw dwoje architektów odwiedziło mnie, żeby dokładnie obejrzeć mój dom, co nazwali inwentaryzacją. Spisali, co zgadza się z poprzednim projektem, a co od niego odbiega. Wszystko pomierzyli, zrobili potrzebne zdjęcia i pojechali. Nie raz prosili też, żebym jeszcze coś zmierzył, a raz musiałem na ich prośbę zdewastować pół ściany, żeby dowiedzieć się, w którym miejscu przebiega zbrojenie.
Gdy już wreszcie inwentaryzacja znalazła się na papierze, przystąpiliśmy do etapu koncepcyjnego. Było to dużo prostsze, bo wiązało się z weryfikacją moich pomysłów przez ekspertów. Oni też mieli swoje pomysły i tak wspólnie wypracowywaliśmy mądry projekt naszego poddasza, schodów i nowego wejścia do domku. Na koniec pozostało jeszcze tylko wybrać kolor elewacji.

Pozostałe wpisy o nieruchomościach:

Tag:
admin Administrator